IFJÚSÁGI SAKK

A következő ifjúsági edzés időpontja: az Aktualitásoknál megtekinthető

A sakkedzés célja

Gondolkodni szerető és tudó, a sakkot komoly szórakozásnak, értelmes játéknak tekintő gyerekek nevelése, akik ezt a játékot sportszerűen űzik. Célunk a budapesti sakkélet meghatározó egyesületévé válni.

Szakköreink

Ifjúsági Versenynaptár 2016/2017

Kérem, hogy a nevezések a versenyekre lehetőleg az egyesületen keresztül, de mindenképpen az egyesülettel egyeztetve történjenek!

Kiemelten fontos versenyek
versenyidőpontjellegkiírás
Budapesti Ifjúsági
Csapatbajnokság (őszi)
okt.29., nov. 19., dec. 10. rapid (25'-25') info
Magyar Ifjúsági és Gyermek Sakk Egyéni és Csapatbajnokság november 2-6.? értékszámszerző ?
Budapesti Ifjúsági
Csapatbajnokság (tavaszi)
febr. 18., márc. 11., ápr. 1. rapid (25'-25') info
Korosztályos Rapid Egyéni és
Csapat Sakkbajnokság
május? rapid
Magyar Korcsoportos Elődöntő június? értékszámszerző ?
Fontos versenyek
versenyidőpontjellegkiírás
Lauder Kupa október 23. és május 1. rapid aktuális
Karácsonyi Open december vége értékszámszerző
Tavaszi Fesztivál március ? értékszámszerző
Budapest Open augusztus értékszámszerző előző
Gyakorló versenyek
versenyidőpontjellegkiírás
Sakksuli Kupa november 6. rapid
Pest-megyei Korcsoportos Bajokság havonta rapid előző
Egyéb versenyek
versenyidőpontjellegkiírás
Kerületi diákolimpiák szeptember-február
(Újpesten január)
rapid előző
Budapesti diákolimpia március rapid előző
Országos diákolimpia május rapid aktuális

Értékszámszerző: versenyengedéllyel lehet csak indulni, legalább 90 perc a gondolkodási idő fejenként.

Klasszikus: legalább 90 perc a gondolkodási idő, de nem kell versenyengedély, nem értékszámszerző

Rapid: tipikusan 15-30 perc a gondolkodási idő fejenként

Diákolimpia 2014.

Az Újpesti KSE Sakkszakosztálya
ifjúsági versenyzőinek és szakköri tagjainak eredményei
a 2014. évi sakk diákolimpiákon
név iskola korcsoport helyezés
Kerületi Sakk Diákolimpiák 2014.
PUSZTA Zsófia Szent János Apostol Általános Iskola II. lány 1.
BOLYKI István Halassy Olivér Általános Iskola II. fiú 1.
BODÓ Laura Homoktövis Általános Iskola I. lány 1.
DÁNFFY Ákos Babits Mihály Általános Iskola I. fiú 1.
SINKOVICZ Lili Megyeri Úti Általános Iskola I. lány 2.
PUSZTA Márton Szent János Apostol Általános Iskola I. fiú 3.
TORNYI Laura Megyeri Úti Általános Iskola II. lány 4.
EGYED Balázs Megyeri Úti Általános Iskola I. fiú 4.
GÓLYA Bence Megyeri Úti Általános Iskola II. fiú 5.
MADÁR Gergely Bajza József Általános Iskola I. fiú 5.
HŐS Péter Megyeri Úti Általános Iskola II. fiú 7.
HORVÁTH Gergely Homoktövis Általános Iskola I. fiú 7.
PINTÉR Péter Megyeri Úti Általános Iskola I. fiú 9.
VÉGES Dániel Megyeri Úti Általános Iskola I. fiú 10.
NAGY Máté Rudolf Homoktövis Általános Iskola I. fiú 15.
SZABÓ Dániel Megyeri Úti Általános Iskola I. fiú 19.
HARSÁNYI Bence Megyeri Úti Általános Iskola I. fiú 15.
KOVÁCS Péter István Megyeri Úti Általános Iskola II. fiú 20.

Diákolimpia 2012.

Az Újpesti KSE Sakkszakosztálya ifjúsági versenyzőinek eredményei
a 2012. évi sakk diákolimpián
név iskola korcsoport helyezés
Országos Sakk Diákolimpia 2012.
BÖDŐ Marianna Babits Mihály Gimnázium V. lány 12.
VIDA Viktória Megyeri Úti Általános Iskola IV. lány 20.
ZAHAROV Viktória ? II. lány 13.
Budapesti Sakk Diákolimpia 2012.
BÖDŐ Marianna Babits Mihály Gimnázium V. lány 4.
BÖDŐ Lajos Babits Mihály Gimnázium IV. fiú 13.
VIDA Viktória Megyeri Úti Általános Iskola IV. lány 5.
FODOR Benedek Tomori Pál Általános Iskola III. fiú 16.
ZAHAROV Viktória ? II. lány 4.
DÁNFFY Ábel ÁMK I. fiú 20.
Kerületi Sakk Diákolimpia 2012.
BÖDŐ Marianna Babits Mihály Gimnázium V. lány 1.
BÖDŐ Lajos Babits Mihály Gimnázium IV. fiú 1.
FODOR Benedek Tomori Pál Általános Iskola III. fiú 2.
SZABÓ Bence Megyeri Úti Általános Iskola II. fiú 2.
SZOMJÁK Eszter Számítástechnikai Általános Iskola II. lány 3.
VADAS Ádám Német Tagozatos Általános Iskola I. fiú 3.
BOLYKI István Német Tagozatos Általános Iskola I. fiú 2.
DÁNFFY Ábel ÁMK I. fiú 1.

Fényképalbum

Titánjaink 2006Háziverseny 2007Diákolimpikonjaink 2007Felmérő háziverseny 2008
Gyakorlás 2010Olimpikonjaink 2012

Diákolimpia 2011.

Az Újpesti KSE Sakkszakosztálya ifjúsági versenyzőinek eredményei
a 2011. évi sakk diákolimpián
név iskola korcsoport helyezés
Országos Sakk Diákolimpia 2011.
BÖDŐ Marianna Babits Mihály Gimnázium V. lány 12.
Budapesti Sakk Diákolimpia 2011.
BÖDŐ Marianna Babits Mihály Gimnázium V. lány 4.
VIDA Viktória Megyeri IV. lány 4.
BÖDŐ Lajos Babits Mihály Gimnázium IV. lány 8.
MEDVE Márk Babits Mihály Gimnázium IV. fiú 8.
FODOR Benedek III. fiú 15.
VADAS Ádám Német I. fiú 16.
Kerületi Sakk Diákolimpia 2011.
BÖDŐ Marianna Babits Mihály Gimnázium V-VI. lány 1.
BÖDŐ Lajos Babits Mihály Gimnázium IV. fiú 1.
VIDA Viktória Megyeri III-IV. lány 1.
FODOR Benedek III. fiú 1.
MATÉZ Bence II. fiú 1.
VIGH Patrik Megyeri II. fiú 1.
VADAS Ádám Német I. fiú 1.
MEDVE Márk Babits Mihály Gimnázium IV. fiú 2.
SZABÓ Bence Megyeri I. fiú 2.
DINA Tamás III. fiú 3.
MÁTH Benedek II. fiú 3.
NAGY Dávid III. fiú 4.
VIDA Marcell Megyeri I. fiú 5.

A sakk játék- és versenyszabályai

A sakk játék- és versenyszabályai (sakkszab_050701.doc, 710kb, Microsoft Word dokumentum)

Tandem-himnusz (egyik ifjúsági játékosunk szerzeménye)

Tandem, szívem szép álma,
minden sakkozó vágya!
Négy játékos, két tábla,
Így megyünk mi csatába.

A gyalog porlad,
A játékot el ne toljad!
Sakkra lehet, mattra nem,
Sok huszárt adj nekem!

Fuss már futár!
Szökkenj huszár!
Támadj vezér!
Matt a cél!

Bottlik Judit sakk-kompozíciója

 

 

Aktualitások Ifi sakk Csapatbajnokság Versenyeink Játékosaink

Ajánló Információk Anyagok Dicsőségtábla Archívum